Zaszczepieni (Vaxxed) – film, który po emisji poruszył opinię publiczną na całym świecie.

Dokument przedstawia szczegóły afery, która ujawnia powiązania między szczepionką na odrę, świnkę oraz różyczkę (MMR), a zachorowaniami na autyzm wśród dzieci.

W 2016 roku miała miejsce premiera filmu dokumentalnego „Vaxxed” („Zaszczepieni”od tuszowania faktów do katastrof”) w reżyserii Andrew Wakefielda. Materiał okazał się tak kontrowersyjny i niewygodny dla przemysłu szczepionkowego, że został on wykluczony z festiwalu filmowego Tribeca w 2016 roku, mimo że był wspierany przez współzałożyciela Tribeca, Roberta De Niro, który ma autystycznego syna. Twórcom filmu zarzucono, że rozpowszechnienia on nieuzasadnione twierdzenia, że szczepionki powodują autyzm i inne problemy rozwojowe.

Dlaczego lekarze nie uchronili dziecka Roberta De Niro przed autyzmem? Robert DeNiro broni kontrowersyjnego dokumentu przeciw szczepieniom.

Robert De Niro w NBC na temat filmu „Vaxxed”

Robert De Niro powiedział:

„Istnieje związek, a oni twierdzą, że go nie ma… tiomersal, czyli związek konserwujący w postaci związku rtęci. Każdy powinien mieć wybór czy przyjąć szczepienia. W niektórych rejonach to zaczyna być obowiązkiem, co jest dziwnym trafem korzystne dla wielkich firm farmaceutycznych”.

Z promowaniem filmu walczyły również serwisy społecznościowe Facebook i YouTube, które umiejętnie blokowały jego upublicznianie. Jednak i tak emisja dokumentu nastąpiła, trafił on też do zbiorów wideo alternatywnych serwisów, gdzie wersję w języku polskim można obejrzeć i dziś.

Zaszczepieni (Vaxxed) 2016
OD ZATUSZOWANIA DO KATASTROFY

Wesprzyj nas i pomóż nam przetrwać w dobie cenzury internetu! Wpłać darowiznę na PayPal